Purbi Garjan

राजधानीमा खुल्यो ज्ञानशाला अनुसन्धान केन्द्र

Advertisement

काठमाडौँ । ‘नेपालको सामाजिक तथा राजनीतिक परिवेशमा पठन संस्कृति ओझेल हुँदै गइरहेको सन्दर्भमा ज्ञानशाला अनुसन्धान केन्द्रको निर्माणले नयाँ आयाम थपेको’ भाषा आयोगका सदस्य मातृका पोखरेलले बताउनु भयो । भाद्र २४ गतेका दिन केन्द्रको औपचारिक रूपमा उद्घाटन गर्दै वहाँले सो धारणा राख्नुभएको हो । 

काठमाडौँको १६ नं. वडास्थित नयाँबजारको उत्तम चोकमा खुलेको अनुसन्धान केन्द्रको उद्घाटन गर्दै प्राज्ञ पोखरेलले ‘सामाजिक तथा राजनीतिक क्षेत्रमा विकृतिहरू बढ्दै जानुमा ज्ञानको गहिराई सम्म पुग्ने प्रवृत्ति हट्दै जानु हो’ बताउनु भयो । 

उद्घाटन कार्यक्रममा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका प्राज्ञ परिषद् सदस्य डा.मधुसूदन गिरी, समाजसेवीहरू घनश्याम न्यौपाने, रामदेव पाण्डे, हेमराज आश्रम, सुवास देवकोटा, भक्ति लामिछाने, सुवास जि.सी., सुकदेव दाहाल, विष्णुहरि देवकोटा, जगत् वशिष्ठ लगायतले शुभकामना मन्तव्य राख्नुभएको थियो । 

उद्घाटन कार्यक्रममा पूर्व माननीय हरि आचार्य, प्राज्ञ डा.कौशीला रिसाल, कानुन व्यवसायी पदम रोका, लक्ष्मण देव पाण्डे, समाजसेवीहरू डा.चूडा ढकाल, वैरागी जेठा, शान्ता सिंह, निर्मला के.सी., भक्त वि.क., जगत् रेग्मी, उत्तम श्रेष्ठ, जगत् श्रेष्ठ, भाइकाजी श्रेष्ठ लगायतको पनि आतिथ्य रहेको थियो ।

दर्शन, इतिहास, विश्व परिवेश, कानुन, भाषा र साहित्यका लगायतका विषयहरूका व्यवस्थित रूपमा अध्ययन अध्यापन गराउने कार्यक्रमका अध्यक्ष भोलानाथ ढकालले धन्यवाद मन्तव्यमा बताउनु भयो । उत्पादनसँग जोडिदा सिप र कलाको अभाव हुँदा श्रम बजारमा निखरता आउन नसकिरहेको चुुनौतिका विरुद्ध पनि ज्ञानशाला क्रियाशील हुने अध्यक्ष ढकालले बताउनु भयो । 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

प्रतिक्रिया दिनुहोस

छुटाउनुभयो कि ?

प्यारागन एकाडेमिले यस वर्षदेखि कक्षा ११ सम्म अध्यापन गराउने

प्यारागन एकाडेमिले यस वर्षदेखि कक्षा ११ सम्म अध्यापन गराउने

विनोद सापकोटा सुरुङ्गा । कनकाई नगरपालिका वडा नम्बर ३ को प्यारागन एकाडेमिले यस वर्षदेखि कक्षा ११ मा पनि अध्यापन गराउने भएको छ । पू...
मेचीनगरको आगामी बजेट : २ अर्ब ५ करोड २९ लाख सार्वजनिक

मेचीनगरको आगामी बजेट : २ अर्ब ५ करोड २९ लाख सार्वजनिक

मेचीनगर । झापाको मेचीनगर नगरपालिकाले आगामी आर्थिक बर्ष २०८१/०८२ का लागि २ अर्ब ५ करोड २९ लाखको बजेट सार्वजनिक गरेको छ । आज सम्पन्न...
विपद्  ब्यवस्थापनमा जुट्ने झापाका संघसंस्थाको प्रतिवद्धता

विपद् ब्यवस्थापनमा जुट्ने झापाका संघसंस्थाको प्रतिवद्धता

झापा। झापामा रहेका विभिन्न संघसंस्थाले विपद् ब्यवस्थापनका लागि एकजुट हुने प्रतिवद्धता जनाएका छन् । बिर्तामोड उद्योग वाणिज्य संघले ...
इन्जिनियर र ठेकेदारको लापरबाहीले निर्माणाधीन प्लमवाल भत्कियो, स्थानीय सरकारसँग छैन समन्वय

इन्जिनियर र ठेकेदारको लापरबाहीले निर्माणाधीन प्लमवाल भत्कियो, स्थानीय सरकारसँग छैन समन्वय

मेचीनगर ।  झापाको मेचीनगर-१३ स्थित छबिलाल मार्गमा निर्माणाधीन प्लमवाल भत्किएको छ । इन्जिनियर र ठेकेदार कम्पनीले त्यस ठाउँको भौगोलि...